Soustředění házenkářů v chorvatské Rijece 

Hned tři družstva (starší žáky, mladší dorost, starší dorost) vypravil Sokol Telnice na letošní soustředění v Chorvatsku. Tak jako v minulých „předcovidových“ letech byl naším hostitelem partnerský oddíl RK Pecine Rijeka v čele s obětavým Tomislavem Kruljacem. Ubytování v přátelském prostředí chorvatského Červeného kříže jen pár metrů od pobřeží Jadranu bylo i letos doplněno pečlivě připravenou plnou penzí z tamní kuchyně, cítili jsme se tu opravdu jako doma. 

Týden před startem dorosteneckých soutěží perfektně zapadla do plánu přípravy série přípravných zápasů s místními celky. Podle našeho očekávání předváděly opravdu velmi kvalitní házenou a není určitě náhodou, že se Rijeka může u vchodu své sportovní haly pochlubit hned několika kostkovanými reprezentačními dresy Chorvatska svých odchovanců. Naši kluci v konfrontaci nezůstali pozadu a ukázali, že i v České republice je házená na solidní úrovni – pro zajímavost přikládáme i dosažené výsledky:

Čtvrtek 8.9. 
Sokol Telnice STŽ - Zamet  16:18 
Sokol Telnice MLD - Selekcija "A" RS PGŽ  33:18 
Sokol Telnice STD - Zamet  18:33

Pátek 9.9. 
Sokol Telnice MLD - Kozala  15:18
Sokol Telnice STD - Zamet  12:23 

Sobota 10.9.
Sokol Telnice STŽ - Selekcia "B" RS PGŽ  18:16 
Sokol Telnice MLD - Kozala  22:22 
Sokol Telnice STD - Kozala  23:20

Kromě zápasů v moderním sportovním centrum Zamet jsme v pátek dopoledne stihli tréninkovou jednotku v hale Dvorana Mladosti, která při zápasech pojme 2300 diváků, i prohlídku nedalekého hradu Trsat. Prohlédnout jsme si díky proměnlivému počasí stihli i historické centrum Rijeky, přístav plný luxusních jachet a ohromující nákladní lodě kotvící nedaleko našeho prozatímního bydliště. Každý den se našla i nějaká ta slunečná hodina, kterou jsme v rychlosti využili k návštěvě kamenité pláže a za celé léto příjemně prohřátého moře.

Věříme, že se nám podařilo v Chorvatsku doladit formu na start házenkářských soutěží, posbírat celou řadu zážitků a zkušeností, a v neposlední řadě stmelit již tak dobrý kolektiv a užít si samozřejmě i legraci na konci prodloužených letních prázdnin.

Poděkování patří rodičům hráčů za vstřícnost při omluvenkách ze školy a finanční podporu. Nutno je zmínit i výborně připravený program, organizaci a zajištění všeho potřebného – za to vše díky Tomi Kruljac!

FOTOGRAFIE