HODNOCENÍ PODZIMU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Autor: Martin Žák

Mladší žáci prožili úspěšný podzim, který splnil velká očekávání. K silnému ročníku 2011 se v létě přidali šikovní kluci ročníku 2012 a hned od začátku se vytvořila skvělá parta, kde se mladší přiučují od starších a starší berou mladší pod ochranná křídla. Od srpna se na trénincích schází 16 kluků a na počtech se nic nemění ani na konci roku. Docházka je ke vší spokojenosti trenérů téměř stoprocentní u všech a to znamená, že je možné kdykoliv na tréninku postavit dvě družstva proti sobě. Zároveň se můžeme spolehnout hned na tři brankáře. To by nám mohl leckdo závidět. K tomu všemu se k nám na tréninky rádi vrací i před sezónou odešlí kluci ročníku 2010, letos hrající za starší žáky.

Před startem Jihomoravské ligy jsme stihli dva přípravné turnaje. Házenkářské naděje 2023 v Horce nad Moravou jsme suverénně ovládli. Ze třídenního Házenkářského festivalu v Lovosicích, kde se setkala špička nejlepších týmů z Moravy a Čech, si dovážíme sice nepopulární čtvrté místo, ale s nadšením, jak se podařilo začlenit do týmu všechny nováčky. Z obou turnajů máme i individuální ocenění. Nejlepším hráčem byl v Horce vyhlášen Matěj Žák a Viktor Linhart se pro změnu stal nejlepším brankářem turnaje v Lovosicích. Pohárovými turnaji podzimní část začala a turnajem jsme ji i ukončili. Po třech dnech strávených v zasněženém Rožnově pod Radhoštěm si z Dobiáš Cupu odvážíme bronzové medaile a znovu vyhlášeného nejlepšího hráče turnaje Matěje Žáka.

Jihomoravská liga mladších žáků byla v první půli sezóny rozdělena na Červenou a Modrou skupinu. My v Červené skupině narážíme pouze na jednoho přemožitele. Silným Ivančicím se na nás podařilo vyzrát hned čtyřikrát a postupují do jarních bojů o mistra ligy z prvního místa. Se šestnácti výhrami a čtyřmi prohrami si pohodlně držíme druhou postupovou příčku. Společně s třetím SKKP Handball Brno se na jaře sloučíme se třemi týmy z Modré skupiny – Sokolnicemi, Kuřimí a Bohunicemi. Tímto spojením vzniká Zlatá skupina a tam už budou pravděpodobně výsledky daleko zamotanější. Naším přáním je umístit se do třetího místa. Více než slavit titul je naším cílem dávat dostatečný prostor na hřišti všem klukům z našeho širokého kádru.

A protože se liga mladších žáků hraje turnajovým způsobem, stihli jsme o volných víkendech i přátelské utkání v Karviné, přátelský turnaj pořádaný Sokolnicemi, střelecký kemp spojek, brankářský kemp a někteří kluci absolvovali výběrový kemp plážové házené v pražském Ládví.

Podzimní část sezóny jsme 18. prosince zakončili stylově – přátelským utkáním MLŽI vs. RODIČE, po kterém následovalo posezení s občerstvením v Restauraci U Seňora. Akce to byla více než vydařená.

Než jarní část ligy odstartuje, těšíme se na velmi kvalitně obsazené lednové turnaje ve Velké Bystřici a v Karviné. V únoru máme namířeno do Zubří. Jako Sportovní středisko talentované mládeže máme také povinnost zúčastnit se Desetiboje, jehož kvalifikace proběhne v únoru v Kuřimi. A ani letos nevynecháme start na největším mezinárodním halovém turnaji pro mládež - Prague Handball Cupu, pořádaném každoročně o velikonočních svátcích.

Na jaro se určitě těší nejen kluci, ale bezpochyby i rodiče. Právě jim patří velké díky za to, jak nás podporují na turnajích a vytváří nám domácí atmosféru na všech tribunách. Bez jejich obětavosti by skládačka nebyla kompletní.

A pokud nás chcete vidět hrát na domácí půdě, tak máte jednu jedinou možnost 2. března v rámci 1.
kola jarní části JML. Těšíme se na vás.