MINIKEMP MORKOVICE 2023

Autor: Jan Kuchyňka

Na novou sezónu se v letním období připravují také týmy minižáků

Každoroční minikemp byl tentokrát zahájen již v neděli 20. srpna příjezdem do sportovního areálu v Morkovicích. Byla to naše první zkušenost s tímto místem, ale veškeré poskytnuté zázemí se velice osvědčilo. Plně k dispozici nám byla městská sportovní hala, ke které přiléhalo ubytování s restaurací. Intenzivně jsme také využili místní parčík, který nám poskytoval vyhledávaný stín. 

I přes úmorná horka, kdy odpolední teplota vždy přesahovala 30°C a naopak noční neklesala pod 20°C, si děti užívaly rozličných pohybových her. Na sportovištích jsme se tak mohli věnovat základním házenkářským návykům a týmovým hrám. V průběhu celého soustředění probíhal turnaj 4 týmů, které byly složeny z hráčů napříč všemi zúčastněnými ročníky. Mladší se tak učili od starších a starší zase podporovali týmovost svého výběru. Vítězem byli nakonec vyhlášeni Imposteři, následovaní Sardinkami, Hranolkami a Battle Cats.

Zpestřením přípravy byla tréninková jednotka, kterou na místě poskytl krajský trenér Ladislav Dvořák. Dalším hostem byl Martin Zeman, který celý tým podrobil náročné gymnastické zkoušce od základů kotrmelce vpřed až po stojku. 

Vydali jsme se také do Slížan na místní farmu, kde děti studovaly faunu, příp. trénovaly skoky do slámy. Večer jsme sice přišli o letní kino v Telnici, ale nepřišli jsme o pohádku S čerty nejsou žerty, kterou jsme promítli na zeď haly, a dokonce ani o buchtičky s krémem! V průběhu týdne nechyběly ani oceňované návštěvy zmrzlinového stánku.

Soustředění bylo ukončeno v pátek 25.8. již doma na telnické sokolovně lehkým tréninkem a vyhodnocením celého týdne. Minikemp odstartoval přípravu na novou sezónu, kterou zahájíme 9.9. a 17.9. turnaji v Sokolnicích. Na domácí půdě se pak představíme 11.11., kde se budeme těšit i na vaši podporu.

Oproti minulé sezóně došlo k několika ročníkovým posunům a také ke změně trenérských dvojic. Tým starších minižáků složený převážně z ročníků 2013 a 2014 povede Jiří Strakatý s Pavlem Florianem a tým mladších minižáků složený převážně z ročníků 2015 a 2016 povede Jan Kuchyňka s Adamem Langerem. V průběhu sezóny budeme také do turnajů zapojovat další nadějné házenkáře ročníků 2016 a 2017 pod vedením Jiřího Bíma, Pavla Ondráčka a Michala Uhera.

FOTOGALERIE ČÁST 1. FOTOGALERIE ČÁST 2.