PŘÍPRAVA MLADŠÍCH ŽÁKŮ NA SEZÓNU

Autor: Martin Žák

Společně s přehoupnutím prázdnin do jejich druhé půle, odstartovali mladší žáci Sokola Telnice svoji přípravu na novou sezónu třemi tréninkovými jednotkami týdně. Tři týdny byly zaměřeny na silový rozvoj. Následovalo letní soustředění, které probíhalo od 21. do 25. 8. v blízkém okolí Telnice.  

Počasí nám po celý týden letního kempu přálo. A vzhledem k tomu, že se u kluků snažíme o všestranný rozvoj, vyráželi jsme na kolech každé dopoledne různými směry od telnické Sokolovny na tréninky v přírodě. Okolí Telnického rybníka, Kobylnice, remízek u Vladimírova anebo třeba i koupaliště v Žabčicích, tam všude se dalo využít prostor pro kvalitní fyzickou přípravu bez házenkářských míčů. Každé odpoledne, po skvělém obědu v Restauraci U Seňora, následovala část čistě házenkářská ve Sportovní hale v Měníně. Celé letní soustředění se neslo v pohodovém a kamarádském duchu. A tak není divu, že i jeho zakončení bylo stylové – seznamovací večírek stávajících i nově příchozích rodičů se povedl.  

Do nové sezóny vstupují mladší žáci se šestnácti kluky na soupisce. Silný ročník 2011 doplňuje 7 šikovných kluků ročníku 2012. Opřít se můžeme o vyrovnanou dvojici brankářů, ke které se nově přidává i třetí. Můžeme tak vychovávat důležitý post pro příští sezónu v nižší kategorii. Výškou soupeře asi ani letos nepřekvapíme, ale rozhodně hodláme každého potrápit svojí rychlostí. Nově příchozí kluci skvěle zapadají do našeho konceptu a jistě se brzy stanou nedílnou součástí naší hry, kterou bychom chtěli bavit diváky. Věříme, že atraktivita mládežnické házené tkví v rychlém přechodu do útoku, aktivní obraně a nesobecké spolupráci.  

Před startem Jihomoravské ligy, který bude 23. září v Hostěrádkách, máme v plánu ještě dva přípravné turnaje. V neděli 3. září vyrážíme na jednodenní Házenkářské naděje do Horky nad Moravou a 8. až 10. září nás čeká námi oblíbený třídenní Házenkářský festival v Lovosicích.  

Cílem pro novou sezónu je především zdokonalovat herní dovednosti s důrazem na detail. Rotovat sestavami tak, aby se do hry dostávali všichni hráči a co nejdříve se gólově prosazovali nováčci. Číselné výsledky jsou přidanou hodnotou našeho snažení. V Jihomoravské lize, která bude probíhat turnajovým způsobem, bychom rádi do jarní play-off části postoupili z předních příček. V plánu máme i spoustu turnajů mimo region, abychom se mohli potkávat se soupeři, na které běžně nenarážíme.  

Držte nám palce, ať nám zdraví slouží a rádi vás uvidíme na tribunách na některém z turnajů. Třeba 26. 11. v Telnici.

FOTOGALERIE

VIDEO NA YOUTUBE