TURNAJ MINIŽÁKŮ A PŘÍPRAVKY V TELNICI 11.11.2023

Autor: Jan Kuchyňka

V telnické bublině se 11. listopadu sešlo 13 týmů minižáků k turnaji Jihomoravské krajské soutěže. Snažíme se, aby byla házená pro naše malé házenkáře hlavně zábavou a doslova hrou, proto se skóre na tomto turnaji nepočítalo. 

Více než 100 házenkářů z Telnice, Bohunic, Maloměřic, Hodonína, Kuřimi a Nových Bránic se mezi sebou utkalo ve dvou skupinách – v jedné kategorii ročníky 2013 a 2014 a ve druhé ročníky 2015 a mladší. Telnice na domácí turnaj nasadila 3 týmy s celkem 27 hráči. Za starší minižáky nastoupilo 10 hráčů, mladší minižáci utvořili dokonce dvě družstva. V jednom nastoupili pouze 8 letí hráči, za druhý tým hrály naše nejmenší naděje. Pro holky a kluky narozené v letech 2016 a 2017 to byly většinou vůbec první zápasy v životě. Vždyť teprve nedávno začali procvičovat základní orientaci na hřišti, nepřešlápnout brankoviště nebo počítat 3 kroky. I za pomoci tří stejně starých, ale zkušenějších spoluhráčů však některé týmy dokázali přehrát a významné pokroky byly vidět už v průběhu jednotlivých zápasů. Tito hráči dostanou příležitost i v nadcházejících krajských turnajích. Mnoho dalších házenkářských radostí přejeme Ani-Lu, Emičce, Stellince, Honzíkovi, Kryštofovi a Riškovi. 

V zimě čeká krajskou soutěž přestávka, kterou starší i mladší minižáci využijí k zápolení na několika pohárových turnajích mimo Jihomoravský kraj – Velké Meziříčí, Velká Bystřice a další.